Nasze działania

Podaruj Białą Bransoletkę

17 października 2007 r. w ramach obchodów 20. Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem nasza grupa zorganizowała akcję pod hasłem "Podaruj Białą Bransoletkę". Tego dnia wszyscy członkowie grupy „Szkoła Globalna” ofiarowali swoim kolegom własnoręcznie wykonane bransoletki w kolorze bieli jako symbol walki z ubóstwem na świecie. Bransoletki cieszyły się ogromnym powodzeniem i rozchodziły się jak świeże bułeczki. Oto kilka zdjęć.

Dla każdego ucznia przygotowaliśmy też ulotki o naszej akcji. Cieszymy się, że to właśnie my mogliśmy uświadomić naszych kolegów. Oto ona:

Tydzień Edukacji Globalnej

W dniach 19 – 26 listopada odbywał się na świecie TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ. W naszej szkole przez cały ten okres odbywały się na godzinach wychowawczych zajęcia poświęcone tej tematyce. Uczniowie poznali problemy krajów południa takie jak: bieda, brak poszanowania praw dzieci i kobiet, choroby, to tylko niektóre z nich. Na lekcjach geografii i fizyki pogłębiali wiedzę na temat zmian klimatycznych.

1 GRUDNIA – ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS

W związku z obchodami Światowego Dnia Walki z AIDS nasza grupa zorganizowała spotkanie dla klas pierwszych poświęcone tematyce HIV/ AIDS. Joanna, Marcin i Paweł przygotowali prezentację multimedialną, aby zapoznać swoich rówieśników z zagadnieniem AIDS, następnie grupa teatralna zaprezentowała program pt. "Taniec z Białą damą" Na koniec Klaudia i Patrycja przypinały wszystkim kolegom i koleżankom czerwone wstążeczki jako symbol solidarności z chorymi na AIDS i ich rodzinami.

Forum Myśl globalnie - działąj lokalnie

Dania 3 marca pod takim hasłem odbyło się forum podsumowujące krok pierwszy – nauka. Zaprosiliśmy po 3 przedstawicieli klas gimnazjalnych, aby jeszcze bardziej przybliżyć tematykę Szkoły Globalnej oraz dowiedzieć się, jakie nasze informacje zapadły im w pamięć. Wszystkie odpowiedzi świadczyły o tym, ze doskonale orientowali się w prawach człowieka, zmianach klimatu i sprawiedliwym handlu. Na koniec każda klasa zaprezentowała plakat, na którym przedstawiła swój pomysł przeprowadzenia akcji na terenie szkoły. Plakaty były bardzo starannie przygotowane, a propozycje niezwykle interesujące Na hasło głosujemy stopami mogli wyrazić swoją opinię, która z akcji jest najciekawsza. Zwyciężył plakat klasy IIIc - marsz-protest Nasz styl życia a środowisko.